انتشار کتاب مقالات و آثار تصویری سومین سمپوزیوم کشوری آثار دانشجویی علوم اجتماعی
1399/11/26

کتاب مقالات سومین سمپوزیوم کشوری آثار دانشجویی علوم اجتماعی همراه با برگزاری پنجمین مجمع اتحادیه انجمن‌های علوم اجتماعی کشور به صورت آنلاین  در تاریخ ۲۳ بهمن ۹۹ رونمایی و منتشر شد.

در مقدمه کتاب آمده‌است که:

پاییز نود و هشت، درست زمانی که تیم راهبردی سمپوزیوم در بیشترین فشار کاری جهت پیش بردن اهداف خود بود، ایران پرالتهابترین روزهای سالهای اخیر را به خود دید. ما نیز بعنوان شورای راهبردی سمپوزیوم ناچار به بازاندیشی مداوم در روند برگزاری و تمدید چندباره‌ی زمان دریافت آثار برای آن دسته از دغدغه‌مندانی بودیم که با تغییر شرایط فرصت بیشتری را برای تهیه محتوای مورد نظر نیاز داشتند. در نهایت علی رغم تصمیم پیشین مبنی بر محوریت آزاد موضوعات و حذف پنل‌های ویژه، طبق موافقت تمام اعضا و برای بازاندیشی بیشتر درباره آن چه بر «ما» رفته است، بر آن شدیم تا پنلی ویژه با موضوع حوادث آبان را به رویداد اضافه کنیم و پیش از اعلام رسمی این تصمیم، جهان با چالشی نو روبه‌رو شد؛ همه گیری ویروس کووید 19.
در آن موقعیت چاره‌ای جز تامل و موکول کردن اقدامات دیگر اعم از داوری آثار به آینده‌ نمیدیدیم. التهاب و گمانه زنی‌های دولت‌ در خصوص افزایش آسیب‌های ناشی از شیوع این بیماری و ادامه‌ی تعطیلی‌ها ما را بر سر دو راهی برگزاری مجازی و چاپ صرف کتاب مقالات ارسال شده قرار داد. با توجه به فضای رخوت‌آلود ایجاد شده در سپهر علوم اجتماعی و چالش‌های جدید در برگزاری حضوری سومین سمپوزیوم و همچنین نظر به مسئولیت اخلاقی برگزارکنندگان نسبت به تضمین سلامت مخاطبین سمپوزیوم، تمامی روندهای بررسی آثار ارسالی به سمپوزیوم را متوقف نموده و بر آن شدیم تا آثار دریافت شده را به همان صورت که هستند با دو شرط «مرتبط بودن به حوزه‌های علوم اجتماعی» و «قالب چکیده نداشتن» در کتاب حاضر بیاوریم. در پایان قضاوت در رابطه با آثار را به خوانندگان محترم واگذار مینماییم. بی‌شک اجرای چنین تصمیمی اولویت تیم راهبردی نبوده و آن را پاسخی نه در خور زحمات برگزارکنندگان و شرکت کنندگان میداند، اما امید است در موعدی مناسب مسئولین وقت اتحادیه انجمن‌های علمی علوم اجتماعی کشور نسبت به مرور و بررسی مجدد آثار اقدام نمایند.

دانلود کتاب مقالات و آثار تصویری سومین سمپوزیوم کشوری آثار دانشجویی علوم اجتماعی